№ п/п
Назва документу
Посилання на документ
1
План заходів  щодо  заходів  та протидії  булінгу в Енергодарському багатопрофільному ліцеї у 2020-2021 н.р.
2
План заходів  щодо  заходів  та протидії  булінгу в Енергодарському багатопрофільному ліцеї у 2019-2020 н.р.
3
План заходів  щодо  заходів  та протидії  булінгу в Енергодарському багатопрофільному ліцеї 2018-2019н.р.
Нормативна база

№ п/п
Назва документу
Посилання на документ
1
Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" № 2229

2
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

3
Розпорядження кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2023 року" від 10.10.2018р. № 728-р.

4
Постанова Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю" від 3.10.2018р. № 800

5
Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" від 22 серпня 2018 р. № 655

6
Постанова Кабінету міністрів України "Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі" від 22.08.2018р. № 658

7
Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" від 22 серпня 2018 р. № 654 

8
Правила поведінки здобувачів освіти

9
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

10
Відповідальність

11
Наказ МОН України "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" 28.12.2019 № 1646

12
Протокол засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування)

13
Лист МОН від 20.03.2020р. "Про план заходів, на запобігання та протидію булінгу (цкуванню)  (цькуванню) в закладах освіти"

14
Наказ Президента від 25.05.2020р. № 195 / 2020 "Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі" 

15
Лист МОН України від 20.07.2020р. "Про питання організації виховної процесу у 2020-2021 навчальному році щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок" 

16Лист МОН від 14.08.2020р. "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та поередження і протидії булінгу (цькуванню)"№ п/п
Назва документу
Посилання на документ
1
Лист МОН України "Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок"

2
МОН України "Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей" від 30.10. 2018р. № 1/9-656

3
Наказ МОН України "Про затвердження методичних  рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами  та службами"  від 02.10.2018р. № 1047

4
Лист МОН України "Методичні рекомендації щодо запобігання  та протидії насильству" від 18.05.2018р. № 1/ 11-5480Інфографіка СтопБулінг

Пам'ятка Права та обов’язки учасників освітнього процесу стосовно протидії та запобігання булінгу (цькування)

Заходи в ліцеї

1. Інтерактивний урок «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно»
Інспектором відділу ювенальної превенції Енергодарського ВП Толбей Н.П. 06.02.2019 року проведено інтерактивний урок серед учнів 11-Б класу на тему: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно».
Фотоальбом.

2. Урок «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»
14.02.2019 року в ліцеї відбулася зустріч представників Ювенальної превенції з учнями 8-А класу з теми «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». Інспектори Денесюк І.В. та Толбей Н.П. провели лекцію з даної теми, познайомили ліцеїстів з поняттям «Булінг», види булінгу та з законодавчою базою України щодо протидії булінгу. Також дітям запропонували перегляд документальних відеороликів, після яких провели обговорення.

3. СтопБулінг
15.02.2019 року в 9-Б класі була проведена зустріч з представниками Енергодарського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану,  головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Єжовою Є.В. та Борисенко О.В. на тему: «СтопБулінг». Учні активно приймали участь в обговоренні даної тематики.
Фотоальбом.

4. Зустріч з інспекторами ювенальної превенції
14.03.2019 року в Енергодарському багатопрофільному ліцеї сумісно із інспекторами відділу ювенальної превенції Енергодарського ВП Денесюком І.В. та Толбей Н.П. була проведена інформаційна лекція серед педагогічних працівників ЕБЛ, в кількості 20 осіб, на теми: «Алгоритм дій вчителя у разі виявлення булінгу», «Реакція вчителя на прояви булінгу з боку дітей, батьків та вчителів»,  «Закон України щодо протидії булінгу».
Фотоальбом.

5. 
В ЕБЛ на інформаційному стенді з охорони дитинства розміщено інформацію та телефони довіри, гарячі лінії., буклети, інформаційні листівки, які направлені на захист прав дітей, профілактику торгівлі людей, “Як захистити себе”. Телефони довіри, та інформацію  можна знайти на блозі соціального педагога у соціальній мережі Facebook на сторінці «Психологічної служби ЕБЛ».

6. Акция запобігання суїциду 
09.09.2019 р. в Енергодарському багатопрофільному ліцеї пройшла акція «Всесвітній день запобігання суїциду». Психологічною службою було оформлено куточок, де було висвітлено інформацію щодо позитивного мислення, як подолати стрес, як контролювати свої емоції.
Також, серед учнів 5-Б класу було проведено акцію «Поради позитивного життя». Учні ділились один з одним своїми ефективними методами подолання поганого настрою. Всім учням сподобалась дана акція, кожен з учнів прийняв для себе щось корисне.
Фотоальбом.

7. Міський конкурс «Світ без насилля»
12.11.2019 учениця Федько Вероніка, учениця 6-Б класу прийняла участь в міському фотоконкурсі присвяченому до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». 
Фотоальбом.

8. Методична нарада
Проведення інформаційної лекції для педагогів на теми: «Алгоритм дій вчителя у разі виявлення булінгу», «Реакція вчителя на прояви булінгу з боку дітей, батьків та вчителів», «Закон України щодо протидії булінгу». Ознайомлення вчителів із нормативною документацією щодо запобігання торгівлі людьми, домашнього насильства, булінгу. Розповсюджено алгоритм дій при виявленні учнів даних категорій. Залучення класних керівників до впровадження програми “Особиста гідність”.
Фотоальюом.

9. Насильство та експлуатація
18.11.2019 в Енергодарському багатопрофільному ліцеї пройшла акція «Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства». Було проведено годину психолога з елементами тренінгових вправ «Ні насильству та експлуатації дітей», «Гендерні особливості людей». Також було висвітлено інформацію на блозі у соціального педагога.
Фотоальбом.

10. Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відео робіт  «Безпечна країна»
Стартував Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відеоробіт «Безпечна країна», спрямований на запобігання проявам усіх видів насильства і травматизму у закладах освіти; привернення уваги молоді та педагогічних працівників до проблематики насильства і травматизму та профілактики цих явищ; широкого інформування громадськості про проблему та методи запобігання усім видам насильства і травматизму, в тому числі, булінгу, смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Ліцеїсти 10-х класів підготували фото роботи:
Номінація «Молодь за безпеку дорожнього руху»
-Довбня Анастасія, 10-Б клас ЕБЛ - «Знакививчаємо, молодшим допомагаємо»
-Войтенко Вероніка, 10-Б клас ЕБЛ – «ЮІР – це гра, ЮІР – це робота, ЮІР – це завжди про майбутнє турбота»
Номінація «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти»
  • Панасєйко Марія, 10-А клас ЕБЛ – «Разом проти булінгу»
  • Шеченков Володимир, 10-А клас ЕБЛ – «Стоп  булінг»
Фотоальбом.
фильмы бесплатно