Десять правил, яких повинні дотримуватися батьки,
щоб їх дитина виросла щасливою

1. Не брешіть дітям. Брехня стара, як світ. Ми обманюємо дитини, виходячи з міркувань одномоментного комфорту, а штраф, який ми платимо, набагато більше і неприємніше. Найчастіше ми платимо втратою довіри дитини, в гіршому випадку - тим, що у нього створюється розрізнена, суперечлива картина світу замість несуперечливої і цілісної. У світі, де слова батьків не відповідають дійсності, дитині вкрай важко жити.

2. Якщо не знаєте, що відповісти дитині, мовчіть і подумайте. Допоможіть собі: візьміть тайм-аут. Нічого страшного в словах «я відповім тобі завтра» немає. Час, який ви виграли, витратьте на те, щоб сформулювати для себе причини свого страху. Чого боїтеся? Чому не можете чогось сказати? Швидше за все, ви прийдете до того, що боїтеся нема за дитину, а за себе, боїтеся, що правда може зруйнувати вас самих. Діти можуть сприйняти будь-яку правду, якщо її нормально сприймає дорослий, який дитині її «підносить». Спочатку справьтесь самі з собою, потім говоріть з дитиною. Тільки не брешіть!

3. Знайте: забудькуватість - це теж різновид обману. Пообіцяли - і забули. І дитина забула. Потім дитина згадав. І образився постфактум. Не добре. Якщо обіцяєте - виконуйте. Якщо у вас погана пам'ять - записуйте. Якщо згадали, що забули, - поговоріть про це з дитиною. Скажіть, що згадали і що обов'язково виконайте обіцяне. Це зміцнює довіру дитини до світу, вчить його бути обов'язковим, дає йому зрозуміти, що ви його поважаєте.

4. Ніколи не імітуйте спілкування, інтерес, участь. Не кажіть: «Ах, як здорово ти намалював», дивлячись при цьому в телевізор. Або відірвіться від серіалу, або чесно (!) Скажіть: «Прости, дорогий. Я зараз зайнята і як слід не можу подивитися. Я закінчу і подивлюся гарненько, що ти намалював ». Знову ж таки - не обманюйте: коли закінчите - обов'язково подивіться.

5. Не робіть своїй дитині зайвих подарунків, відкуповуючись за те, що недостатньо приділяєте йому часу. За свою відсутність «платите» присутністю: йдіть разом куди хочете, даруєте дитині свого часу, а не гроші. Спосіб відкуповуватися подарунками за те, що не «долюбив» дитини, - попередник товарно-грошових відносин в любові. А якщо хочете, щоб малюк гідно поводився в магазині, своєчасно розкажіть йому, що таке гроші і звідки вони беруться.

6. Якщо не праві, щиро просите у дитини пробачення. Дорослі помиляються, коли вважають, що вони непогрішимі і завжди праві. Пам'ятайте: будь-який диктат творить зло.

7. При першій-ліпшій можливості дозволяйте дитині вибирати: їжу, одяг, іграшки в магазині. Так він отримує уявлення про те, що має право на власну думку, і це думка враховується.

8. Відмова приймайте всерйоз. Якщо ви вважаєте, що дитина має право сказати «ні» в конкретній ситуації, - погоджуйтеся. «Ти хочеш поїхати на вихідні до бабусі?» - «Ні». Значить, не везіть його до бабусі. Інакше не варто було й питати.

9. Не конкуруйте за любов другого з батьків. Всіляко підтримуйте в дитині повагу до нього. Не питайте: «Кого ти більше любиш?» Дитина не повинна відчувати себе винуватим через те, що в даний момент віддав перевагу когось із батьків, інакше ви зміцнюєте його в думці, що батьків можна порівнювати і призначати «кращого» або «гіршого». В ідеалі, кожен батько повинен бути незамінною, ексклюзивної фігурою.

10. Хваліть дітей! Відзначайте їх добрі вчинки, їх успіхи в будь-якому вигляді діяльності. Але не кажіть: «Ти найкращий!» «Кращим» бути важко!фильмы бесплатно