Чому діти брешуть?
З дитячої брехнею рано чи пізно стикається кожен батько. Дехто називає її дитячою фантазією. Але суті питання це не змінює. Факт залишається фактом - дитина бреше. Чому він це робить? Чи можна цього уникнути?

Основна причина дитячої брехні таїться у дорослих! Саме від того як ми поводимося з дитиною, які правила ми встановлюємо і як говоримо з ним залежить буде він нам брехати чи ні.

Коли дитина тільки починає освоювати брехню - це більше схоже на дитячу фантазію. В цей момент багато залежить від того, як батьки будуть реагувати на ці вигадки. Підтримуючи невинні інфантильні фантазії дітей, дорослі, як би дають "зелене світло" на те, що і далі так можна робити.

Наведу приклад, Маша пролила сік на кухні. Мамі на це каже, що "прибігав зайчик, балувався і пролив сік".

Для початку, давайте розберемося, чому дитина збрехала? Швидше за все подібна ситуація колись уже була (хоча причини можуть бути і інші, вони наведені нижче). Отримавши негативний досвід (покарання, наприклад за перекинутий суп, розсипане печиво і т.ін.) дитина намагається його уникнути. Так, вигадується історія про те, що це не дитина пролила сік, а зайчик. От і шукай тепер мама зайчика, і карай його Маша не винна.

Зробивши вигляд, що ми повірили в цю історію - ми дозволяємо дитині фантазувати і далі. Трохи подорослішавши вона буде вигадувати історії вже більш правдиві, розуміючи що той же зайчик не може просто так з'явитися в квартирі на п'ятому поверсі. Винними в таких ситуаціях почнуть ставати домашні улюбленці, молодші брати і сестри. Ставши ще старше і не знайшовши на кого можна перекласти всю провину - дитина навчиться і зовсім приховувати від батьків будь-які факти, знаючи про те, що дорослі цього не схвалять і що ще гірше - покарають!

Розглянемо інший варіант поведінки батьків в такій ситуації - "Ти мені брешеш! Не бреши! Я знаю, це зробила ти!". Так Ви теж мало чого досягнете. Повідомивши дитині про те, що Ви її викрили у брехні - Ви даєте можливість наступного разу придумати більш правдоподібну історію, а не сказати правду.

Як же бути в такій ситуації батькам?

Перш за все, з'ясуйте, чому дитина збрехала. Якщо причиною брехні є наявність негативного досвіду раніше, то Вам варто обговорити цю ситуацію відразу ж, не виходячи з кухні! Скажіть дитині про те, що Ви дуже засмутилися через те, що Маша пролила сік. Поясніть що саме Вас засмутило (необхідність мити килим, купувати новий стакан і т.д.). Ні в якому разі не обзивайте, не принижуйте і не сваріть дитину за це. Адже це може трапитися з кожним! І з Вами в тому числі. Можете попросить малюка бути надалі уважніше. Обов'язково запропонуйте дитині разом навести порядок після події!

Які ще можуть бути причини того, що дитина бреше?

Заборони на що-небудь, страх покарання, пред'явлення до дитини занадто високих вимог, неблагополуччя емоційного життя, відсутність довіри до навколишнього світу, негативний самовідчуття, розлад відносин з батьками або вихователями, позбавлення дитини повноцінного спілкування з батьками, бажання привернути увагу.

І пам'ятайте: все у Ваших руках, тільки від Вас залежить буде Ваш малюк щирим або закриється в собі! Поки що Ви встановлюєте правила ваших взаємин. Саме від Вас залежить кому дитина буде довіряти коли стане старшою, з ким буде ділитися своїми "секретів" і як буде вести себе в суспільстві!фильмы бесплатно