ТРЕНУЙСЯ
Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів — просто заради тренування.
Не можна навчитись добре вирішувати тести, не виконуючи їх або замінюючи іншими видами контролю і самоконтролю.
Такі тренування ознайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а також нададуть досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестуваня.
ПОСПІШАЙ
Тренуйся із секундоміром.
Виставляй час, потрібний для виконання тестів. Обмежуй його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації неможливо змоделювати той стрес/напругу, що викликає будь-яке тестування.
ВИПРОБОВУЙ
У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто дотримуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест уцілому. 
Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що саме є необхідним в інструкції до данного завдання. Дану тактику можна засвоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.
ВГАДУЙ
Якщо ви впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти. Така довіра, як правило, призводить до збільшення балів.
ПРОПУСКАЙ
Треба навчитися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. 
Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов’язково впораєтесь. Просто нерозумно не добрати балів тільки тому, що ви не встигли добратись до «своїх» завдань, а застрягли на тому навчальному матеріалі, який вам невідомий. 
Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.
ВИКЛЮЧАЙ
Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. 
Метод вилючення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках (а це легше), а не відразу на п’ятьох-сімох (що набагато складніше) .
СКОРОЧУЙ ВИБІР
Якщо декілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п’яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші – підходящими з рівною ймовірністю, то в такому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це — теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь свідомо не годиться)- це теж знання, і нерозумно відмолятися від його використання.
ДУМАЙ ТІЛЬКИ ПРО ПОТОЧНЕ ЗАВДАННЯ
Коли ви бачите завдання/питання, забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які ви застосовували в одному уже вирішеному вами завланні, як правило, не допомогають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше.
ЧИТАЙ ЗАВДАННЯ ДО КІНЦЯ
Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатись зрозуміти умову завдання з «перших слів» й добудувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.
НЕ ЗАСМУЧУЙСЯ
У будь-якому професійно підготовленому тесті чимало завдань, з якими ви просто не зможете впоратись (так заплановано). Більше того, усі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду.
Навіть, якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватись, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви отримаєте якщо не найвищий бал, то цілком пристойний.
Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатися максимального результату. 
Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й тримати їх. Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.
ЗАПЛАНУЙ ДВА КОЛА
Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) сеансу пройти всі завдання «за першим колом».
Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких "своїх" для вас завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелося пропустити. (Подібний рецепт, на жаль не годиться для комп’ютерних тестів, які часто не дозволяють повертатись до попередніх завдань далі, ніж на один крок.)скачать dle 12.1