Енергодарський багатопрофільний ліцей почав своє життя в 1992 році в складі Енергодарського Технічного коледжу. Одним із засновників ліцею став засновник міста Енергодара Хенох Рем Германович. У 1993 році був прийнятий перший набір ліцеїстів - три 11 класів. Першим директором стала Громовик Ірина Миколаївна (згодом директор ЕБЛ). Саме з тих пір зародилася традиція відзначати День народження ліцею. Ірина Миколаївна передала кермо влади Вертегел Любові Петрівні. Потім директорами були Шилова Валентина Іванівна і Зінухов Сергій В'ячеславович (в теперішній час вони обидва є заступниками директора ЕІГМУ).

У 2003 році ліцей вийшов зі складу коледжу і відправився в самостійне плавання. Навчання стало безкоштовним. Директором ліцею в цей нелегкий час стала М'ятович Ірина Володимирівна, яка є його керівником донині.

За час нашого існування було випущено 620 ліцеїстів, з яких 23 - Золоті медалісти і 9 - срібні. У 2004 році нашому ліцею вручили обласну грамоту за те, що сто відсотків випускників вступили до вищих навчальних закладів. З 2005 року ЕБЛ почав брати участь в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук за напрямками: обчислювальна техніка та програмування, економіка, англійська мова. З 6 учасників стали переможцями 5. У цьому році брали участь вже 13 осіб і 9 чоловік з них зайняли призові місця, додавши до перемог з інформатики, економіки призові місця з біології, фізики, права, мистецтвознавства.

Наш ліцей за ці 18 років створив свої прекрасні традиції, особливий ліцейський дух, дух братерства, що можливо тільки в невеликих навчальних закладах. Назвемо лише деякі з них - День самоврядування, День ліцею, обов'язкова Ліцейська Ялинка (з казкою та подарунками), ліцейський бал. Всі ці свята готують самі ліцеїсти під керуванням Ради ліцеїстів. Всі заходи готуються жваво, захоплено, з вогником. Кожному ліцеїстові дається можливість проявити себе з творчої сторони.фильмы бесплатно